gyula fotó

Gyulai Várszínházi programok 2019

 

 Gyulakult programok Gyulai decemberi programok 2019

 

 

Méz és mézeskalács fesztivál Gyula

 

019. december 06. péntek

16:00 Helyszín: Polgármesteri Hivatal
díszterme • Gyula, Petőfi tér 3.


16:00 Megnyitó Dr. Görgényi Ernő
Gyula város polgármestere
16:15 Támogatási eredmények,lehetőségek a méhészetben
Kis Miklós Zsolt Miniszterelnökség agrárvidékfejlesztésért
felelős államtitkára
16:50 Egészségvédelem méhészként Páprádi Anna Bíborka 2019.
Mézkirálynőjének első udvarhőlgye
17:25 Új Magyar Méhészeti Program
Huller Dániel OMME Nemzeti Program
koordinátor
18:15 Lovagrendek és 2019. év Mézkirálynő első udvarhölgyének fáklyás felvonulása a Gyulai várig, a Tótkomlósi fúvószenekar  kíséretében
18:30 Lovagrendek fogadása, Mézlovag avatás a Gyulai várban.
20:00 Mézes szauna varázs Gyulai Várfürdőben

 

 

2019. december 07. szombat
Helyszín: Prohászka Zsolt városi
sportcsarnok Gyula, Ajtóssy u. 2-10


8:00 Méhészeti vásár kezdete.
Szakmai programok
Helyszín: Vigadó Gyula, Göndöcs kert.


11:00 Fesztivál megnyitása
Dr. Takács Árpád Békés Megyei Kormányhivatalt vezető Kormánymegbízott
11:15 Méhészet és mézeskalácsosság Méhviaszgyertya öntés
Dr. Kántor Dezsőné
12:00 Méhészet és növényvédelem kapcsolata növényvédős-méhész szemmel
Szemerits Eszter 2019. év Mézkirálynője
12:30 Magyar méhészeti ágazat aktualitásai Bross Péter OMME elnöke
13:30 A marketing fontossága a mézértékesítésben
Simonné Venter Éva OMME marketigfelelőse
13:45 OMME monitoring eredményei
Tóth Péter OMME Veszprém megyei szaktanácsadója
15:30 2019. Év kiváló Magyar méze
mézverseny eredményhirdetése
Díjátadó
16:00 Viaszgyertya verseny eredményhirdetése

17: 00 Mézszentelő szentmise

 

 

2019. december 08. vasárnap

Vasárnapi Mézes Családi Nap

Helyszín: (Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnok)


9:30 Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola néptáncbemutatója
9:55 Magvető Református Általános Iskola és Óvoda Csillag nagycsoportjának előadása
10:00 Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola társastánc tanszak formációs csoportjainak fellépése

10:25 GYVEO Béke Sugárúti Óvoda Micimaci és Tánccsoportjának tánca
10:30 Gyulai Dürer Albert Általános Iskola 2. a osztályának bemutatója
10:35 PowerBeat Ütőegyüttes fellépése
11:05 Hevesi Imre zenés szórakoztató műsora
11:50 Érkezik a Mikulás
12:10 Rajz- és irodalmi pályázat eredményhirdetése

 

 

Mézédes játszó- és alkotótér

Mézeskalács díszítés • Mézes Szakmák Szigete, ahol a Gyulai SZC Harruckern János Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma játékos formában ismertet meg olyan szakmákkal, amelyekben valamilyen formában jelen van a MÉZ • Arcfestés • Kézműves foglalkozás, közreműködnek a Gyulai Kortárssegítők és a Mi egy MásértKözhasznú Egyesület • Játszósarok a kisebbeknek Interaktív mozgásszervi tanácsadás a PhysiOptimum Gyógytornász Magánrendelő gyógytornászainak jóvoltából • Családi TOTÓ nyereményekkel „Hungarikum és Zöld Sziget” játszóház a Fenntartható Térségért Alapítvánnyal • Lufihajtogatás

Ajánlat