gyula fotó

Nemzetközi fociünnep Gyulán 2011. május 25.

A hagyományos testvérvárosi labdarúgó mérkőzések sorában, a sokadik meccset játszották le a gyönyörű Grosics Gyula Katolikus Labdarúgó Akadémia csarnokában. A Gyulai Önkormányzat és az Aradi Önkormányzat labdarúgói valódi baráti, de kemény sportos mértkőzést játsszottak, amelynek eredménye 4-2 lett a hazai csapat javára.

Morár Ildikó nemzetközi referens üdvözölte a jelenlévő sajtó képviselőit,a sportolókat és tájékoztatást adott a du . programjáról,dr. Görgényi Ernő polgármester úr köszöntötte a város vendégeit, Arad város vezetőit, külön tisztelettel a megjelent szurkolókat. A mérkőzés elején látványos mazsorett műsor fogadta a hazai és a vendég labdarúgókat. A  férfi szemek nagy gyönyörűségére.A gyulai csapat tagja volt Dankó Béla a Magyar Labdarúgó Szövetség elnökségi tagja- országgyűlési képviselő, Gajda Róbert ogy.i.képviselő, Kónya István képviselő, megyei alelnök.Az első félidő eredménye 2-0.  A 2 x 30 perc játék izgalmas, fordulatos - akciókkal teli mérkőzést hozott. Volt itt minden, ami kellett a nézők számára: sok lövés, remek blokkolások, szép cselek, elfutások, akciók egy 11-es, 2 kapufa és végül 6 gól. A csodálatos műfüves pálya elnyerte a vendégek teszését is, irigykedve dicsérték a gyulai sportélet legújabb alkotását. A mérkőzést baráti hangulatú közös vacsora zárta. Folytatás, visszavágó a jövő héten kedden Aradon. Hajrá Gyula!

fotók: Pénzes S.