Minden Magyarok Nemzetközi Néptánc fesztiválja
2019-ben XXV. alkalommal rendezik meg a Dél-Alföld legnagyobb nemzetközi néptánc fesztiválját. Európa számos országából jönnek fellépők, akik felejthetetlenné teszik ezt a hétvégét mindeki számára. A város ilyenkor nem csak turistákkal, sok-sok színes, a világ minden tájáról érkező fellépőkkel is tele van. A Gyulai vár melletti Tószínpadon estébe nyúló előadásokat tartanak ilyenkor.
A régióban egyedülálló fesztivál a magyar népzene és néptánc szép hagyományait ápolva mutatja be a hazai és határon túli magyar táncegyüttesek legjobbjait, külföldi vendégegyüttesek szereplésével kiegészítve. A három nap alatt a koncertek, táncházak, játszóházak és néptáncbemutatók közt minden korosztály megtalálhatja az érdeklődésének megfelelőt.
Augusztus 15. csütörtök
19:00 Gasztroudvar és ismerkedési est
Közreműködik: Fesztiválzenekar
Helyszín: Vár környéke
20:00 Minden Magyarok Borai
Garam mente, Felvidék
Bott Frigyes Borászata, Muzsla
Mátyás András Pincészete, Kisújlak
Az est házigazdája Ambrus Lajos, József Attila-díjas író
Jegyár: 5000.- Ft (magában foglalja az elfogyasztott borok árát)
Asztalfoglalás: vár@gyulakult.hu, +36-66/650-218
Helyszín: Gyulai Vár
Augusztus 16. péntek
11:00 Tértánc külföldi együttesek részvételével
Helyszín: Várfürdő
A program a Gyulai Várfürdő aktuális jegyáraival látogatható.
15:00 Az emlékezés virágainak elhelyezése Dr. Halmos Béla népzenekutató házánál
Helyszín: Gyula, Ecsedi u. 14.
17:30 Garagulya Gólyalábas Komédiás Kompánia közönségcsalogató műsora
Helyszín: Kossuth tér
18:00 Zenés, táncos felvonulás a Kossuth térről a Várkertig
Résztvevő együttesek:
Körös Táncegyüttes (Gyula), Harruckern Táncegyüttes (Gyula), Üllési Fonó Néptáncegyüttes (Üllés), Berény Táncegyüttes (Mezőberény), Matyó Táncegyüttes (Mezőkövesd), Körös Körül Táncegyüttes (Komádi), Vadrózsák Néptáncegyüttes (Budapest), PLK Lee Shing Pik College (Hong Kong), Bartók Ifjúsági Táncegyüttes (Horgos, Szerbia), Kikerics táncegyüttes (Románia), Méhkeréki Hagyományőrző Néptáncegyüttes (Méhkerék), Eleki Román Hagyományőrző Táncegyüttes (Elek), Ankara University Fakulty of Educational Sceinces Folk Dance Ensemble (Törökország), Compania Nacional de Danza Folclorica Herencia Viva (Kolumbia), KUD „Sloboda” Rumenka (Szerbia), Folk dance group MYGDONIA (Görögország)
Fesztiválzenekar
19:30 Vajdaszentiványi hagyományőrzők bemutató színpada
Helyszín: Várkert
20:00 Fesztivál megnyitó
A fesztivál hazai és külföldi vendég együtteseinek műsora
Helyszín: Tószínpad
22:30 Táncház
Közreműködnek a fesztiválon résztvevő táncegyüttesek és a Fesztiválzenekar
Helyszín: Várkert
Augusztus 17. szombat
10:00 Bábika népi kézműves játszóház
10:00 Mesemondás kicsiknek és nagyoknak
Közreműködnek: Pompás Napok mesemondói és barátaik
11:00 Vajdaszentiványi hagyományőrzők bemutató színpada
11:30 Fesztiválzenekar műsora
Helyszín: Várkert
11:00 Közönségcsalogató a Garagulya Gólyalábasokkal
Helyszín: Belváros – Várfürdő
16:00 Tértánc külföldi együttesek részvételével
Helyszín: Várfürdő
A program a Gyulai Várfürdő aktuális jegyáraival látogatható.
15:00 Bábika népi kézműves játszóház
15:30 A helység kalapácsa – a Boka Színház előadása
Közreműködik: az Üllési Fonó Táncegyüttes
16:30 Ettől jó a magyar… – Garagulya Gólyalábasok vásári komédiája
18:00 Rendhagyó Prímástalálkozó
Balogh Kálmán (cimbalom), Bede Péter (szaxofon), Nyitrai Tamás (hegedű), Bognár András nagybőgős, Mester László brácsás, a „koncertmester” Lakatos Róbert.
Énekesek: Bognár Szilvia és Korpás Éva
Helyszín: Várkert
20:00 Fesztiválbemutató
1. rész: Résztvevő külföldi együttesek műsora
2. rész: Fitos Dezső Társulat: A falu című táncprodukciója
Helyszín: Tószínpad
18:00 Térzene és tértánc külföldi együttesek részvételével
Helyszín: Harruckern tér
22:30 Táncház
Közreműködnek a fesztiválon résztvevő külföldi táncegyüttesek
Helyszín: Várkert
Augusztus 18. vasárnap
9:00 Tértánc magyar együttesek részvételével
Helyszín: városi piac
11:00 Tértánc határon túli magyar együttesek részvételével
Helyszín: Várfürdő
A program a Gyulai Várfürdő aktuális jegyáraival látogatható.
10:00 Bábika népi kézműves játszóház
Betyárparádé, avagy a Garagulya Gólyalábasok vásári attrakciója
11.00 János Vitéz hiteles története képekben elbeszélve – a Boka Színház előadása
12:00 Fekete Bori és barátai – népzenei koncert
Közreműködnek: Koncz Gergely (hegedű), Fekete Antal „Puma” (brácsa), Molnár Péter (bőgő),
Fekete Bori (ének)
16:00 Bábika népi kézműves játszóház
Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola néptánc tanszakos növendékeinek műsora
17:00 Savanyó Jóska az utolsó igazi bakonyi betyár – a Boka Színház előadása
Közreműködik az Üllési Fonó Táncegyüttes
18:30 Herczku Ági és zenésztársai népzenei koncertje
Helyszín: Várkert
20:00 Fesztiválbemutató
Résztvevő hazai és külföldi együttesek bemutatója, Fesztiválgála
Helyszín: Tószínpad
Segítségre van szüksége? A Tourinform iroda munkatársai várják hívását hétfőtől vasárnapig 9 és 17 óra között.
+36-66/561-680
vagy írjon nekünk!
Értesüljön azonnal legfrissebb híreinkről és
Kapcsolódó galéria: Minden Magyarok Nemzetközi Néptánc fesztiválja 2011.
Minden Magyarok Nemzetközi Néptánc fesztiválja 2010:
Warning: include(gyula/varos/gyula_fesztivalok/mindenmagyarok/galeria/gallery.html): failed to open stream: No such file or directory in /web/gyulavaros/gyulavaros.hu/modules/article_page.php(71) : eval()'d code on line 1
Warning: include(): Failed opening 'gyula/varos/gyula_fesztivalok/mindenmagyarok/galeria/gallery.html' for inclusion (include_path='.:') in /web/gyulavaros/gyulavaros.hu/modules/article_page.php(71) : eval()'d code on line 1